Oferta

Substrat Intensywny

Do nasadzeń intensywnych, które charakteryzują się grubą warstwą substratu o niskim obciążeniu na m2, na którym zakładane są trawniki i sadzone krzewy, drzewa i byliny.

Struktura tego substratu na zielone dachy gwarantuje na długie lata dobry dostęp wody, powietrza do bryły korzeniowej, a jednocześnie zabezpiecza rośliny przed złymi warunkami atmosferycznymi takimi jak mróz czy wiatr.

Substraty te produkowane są z następujących składników: Torf cegiełkowy, torf niski, piach żółty przesiany, granulat ceramiczny i nawóz wieloskładnikowy.

Substrat ekstensywny

Do nasadzeń ekstensywnych, które zawiera bardzo małą ilość składników organicznych. Substraty te charakteryzują się dużą odpornością na wysokie temperatury oraz zapewniają bardzo dobry dostęp powietrza do bryły korzeniowej i gwarantują odprowadzenie nadmiernej ilości wody.

Na tych substratach najczęściej sadzone są rozchodniki. W skład tych substratów wchodzą: granulat ceramiczny, piach żółty przesiany oraz torf niski.

Substrat wypełniający

Substrat wypełniający jest podłożem mineralnym z bardzo małą zawartością składników organicznych stosowany jest jako podbudowa pod substraty intensywne.